×

Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) 'in her ay düzenli olarak yapmakta olduğu sağlık taramaları bu ay Akciğer Sağlık Taraması ile devam etti. İl Sağlık Müdürlüğüne ait Mobil Röntgen Tarama Aracı vasıtası ile 60 yaşlımızın Akciğer Röntgenleri çekilerek, kendilerine Akciğer sağlık durumları ile ilgili bilgillendirme yapıldı.

Akciğer Sağlığı'nın özellikle bahar döneminde yaşlılarımızı nefes alma açısından alerjik reaksiyonlar göstererek zorladığı bilindiği için YADEM tarafından sağlık taramasının bu ayki konusu Akciğer Taraması olarak belirlenmiş , böylelikle olası erken teşhis ile, yaşlılarımızın akciğer sağlık durumları hastalıklar başlamadan kontrol edilmiştir.

Yaşlılarımızda sağlıkla ilgili problemlerin erken teşhisi oldukça önemli olduğu için YADEM'in  sağlık taramaları her ay farklı branşlarda olmakta, böylelikle yaşlılarımız 1 sene boyunca ücretsiz check-up hizmeti almaktadır. Bugüne kadar, Hiper-Tansiyon,Diş Sağlığı,Solunum Fonksiyon Testi,Diyetisyen,Şeker Taraması,Göz Taraması,Kalp Sağlığı Taraması,Kanser Erken Teşhis Taraması,Mamografi taramaları yapılmış ve sağlık tarama hizmetlerine ulaşmakta zorluk çeken yaşlılarımızın gerekli kontrollerini sağlayıp kendilerine bilgilendirme sağlanmıştır.

YADEM ile yaşlılarımız her daim gözetim altında olup, ihtiyaçları dahilinde şimdiye dek;

-1700 saat Fizik Tedavi Seansı, 

-1100 ev temizliği, 

-605 kişisel bakım hizmeti, 

-1152 hane ziyareti ve psikolojik destek seansı, 

-330 hastane refakati, 

-524 hane durumlarına yönelik tespit çalışması,

-18 Doğa Yürüyüşü,

-10 sağlık taraması,

-1 gezi, 

-1 sergi, 

-Yaşlılarımıza farkındalık artırmaya yönelik 4 Farkındalık Semineri yapılmış olup, 

-Yaşlılarımız YADEM'deki hizmetleri öğrenmek için 5000 çağrı bırakmışlardır.

 

Yaşlı Destek Merkezi'nin yaşlılarımız tarafından her geçen gün daha çok ilgi görmekte ve hizmetlerimizin çeşitliliği de bu yönde arttırılmaktadır.