×

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Yaşlı Destek Merkezi YADEM 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutladı.

Her yıl 1 Ekim’de Dünya Yaşlılar gününü kutlarken, Yaşlı Destek Merkezi öpülesi ellere her gün hizmet vermeye devam ediyor. Kent Park içerisinde bulunan binasında, Ev Temizliğinden Kişisel Bakıma, Fizik Tedaviden Psikolojik Desteğe, Doğa Yürüyüşlerinden Sağlık Taramalarına kadar birçok alanda hizmet veren YADEM, Dünya Yaşlılar Gününde de, yaşlılara yönelik farkındalığı artırmak amacıyla Kent Park içerisinde Doğa Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş sırasında spor ve egzersiz hareketleri yapan yaşlılar, daha sonra birlikte yemek yiyerek, yaşlarının onların sosyal hayatın içinde olmalarına engel olmadığını bir kez daha gösterdiler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Yaşlı Destek Merkezi, tüm yaşlıların 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutladı. YADEM Sorumlusu Ömer Faruk Karataş, “1 Ekim Dünya Yaşlılar günü münasebetiyle değerli büyüklerimizin yanında olduk. Beraber yürüyüş, egzersiz yapıp, yemek yedik. Bu önemli günlerinde beraber kaliteli zaman geçirmenin mutluluğunu yaşadık” dedi.

Her güne yayılan hizmetler
Karataş, “Değerli yaşlılarımız hayatın tecrübelerini zihinlerinde taşıyan kütüphaneler gibiler. Geçmiş ile gelecek arasında bir köprüler. Onların sayesinde sevmenin, sevilmenin, saygının, hürmet etmenin nasıl olduğunu öğreniyoruz. YADEM yaşlılarımızın evidir. Burada aldıkları hizmetleri onların mutluluğu için sunuyoruz. Bizler de onların evlatları olarak, hizmetlerimizi gönülden yapmaya devam edeceğiz. Sadece bir gün değil, her gün değerli yaşlılarımıza hizmet etmek bizim görevimiz. Bu vesile ile YADEM olarak, tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyoruz” dedi.