×

 

BİREYSEL DANIŞMANLIK

Bireysel danışmanlık; kişinin kendini tanıması, duygusal zorlanmalarının üstesinden gelebilmesi, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünü keşfedebilmesi gibi konularda yardımcı olmayı amaçlayan bir danışmanlık hizmetidir. Kişinin kendisine ve olaylara yeni bir pencereden bakmasını ve eskiden göremediği çözüm yollarını görebilmesini amaçlar.

ÇOCUK DANIŞMANLIĞI 

Çocuk danışmanlığı, kendilerine has bakış açıları ile dünyayı bizlerden farklı bir biçimde okuyan çocukların, zaman zaman yaşanan ani değişiklikler nedeni ile baş etmekte güçlük çektiği sıkıntıları gidermeyi hedeflemektedir.

ERGEN VE GENÇ DANIŞMANLIĞI

Ergen ve genç danışmanlığı, gençlerin sosyal çevresi ve aile içi ilişkilerinde olumlu destek vermekle birlikte, meslek seçimi, sınav kaygısı, okul korkusu, cinsel eğitim ve kişilik gelişimi gibi alanlarda psikolojik danışmanlık hizmeti vererek gençleri geleceğe yönlendirmektedir.

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIK

Evliliğe hazırlık sürecinde; ileride oluşabilecek krizlerin önlenmesi ve evliliğin sağlam temeller üzerine oturtulması amacıyla, çiftlere verilen bir danışmanlık hizmetidir.

EVLİLİK VE ÇİFT DANIŞMANLIĞI
Çiftlerin ilişkilerindeki çeşitli sorun ve tıkanıklıkları anlama, aralarındaki ilişkiyi geliştirmeleri için doğru yöntemlerin anlatılarak, çiftlerin problemlerini çözmeye yarayan danışmanlık hizmetidir. Çiftlere yönelik yapılan bu danışmanlık hizmeti ile iletişim kurma, çatışma çözme, farklılıkları uzlaştırabilme ve sağlıklı tartışma becerileri kazandırma amaçlanmaktadır. Ayrıca ilişkide yaşanan pek çok krizin çözülmesinde problemin kaynağını
tespit ederek, çözüm için alternatif bakış açısı kazandırmak ve beraber mücadele ederek şikayetçi oldukları problemi gidermelerini sağlamayı hedeflemektedir.