×

 

Akıl Oyunları

"Aklıma Geldim"

Çocukların öğrenme, planlama ve karar verme süreçlerini hızlandırır. Tüm zekâ düzeylerini geliştirir. Stratejik düşünme, problem çözme yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olur.  

Satranç

"Düşünüyorum, Kazanıyorum"

Elit bir spor olan satrançta, çocukların düşünen, strateji geliştiren, centilmence yarışan sporcu olmaları yanında yüksek karakterli bireyler olarak yetişmeleri sağlanmaktadır.

Karikatür

"Çizerek Konuşuyorum"

Çocukların düşünce ufuklarını genişletmeye yardımcı olur. Şekiller ile fikirleri bir araya getirip vermek istediği mesajı tasarıma dönüştüren çocuklar kendisine, çevreye ve objelere daha başka bir gözle bakmayı öğrenir.

 

 

Gitar

"Hayallerimin Melodisi"

Çocuğa gitar çalmayı, onun iç dünyasındaki müziği keşfetmesini sağlayarak öğretir. Çocuğun sosyalleşmesine, müziği doğru bir biçimde öğrenmesine yardımcı olur.

Ney

"Nefesin Sesi"

Ney üflemek sabrı, huzuru ve kâmil insan olmayı öğretmeyi hedefler.

Bağlama

"Kültürümün Simgesi"

Çocuğa bağlamayı tanıtmak sevdirmek ve çalmasını sağlamanın yanı sıra çocukta müziksel işitme ve ritim duygusunu geliştirir. Ayrıca kendi müzik kültürümüzü tanıtıp gelişimine katkıda bulunmasını sağlar.

 

 

Ritim:

"Hayatın Ritmini Yakala"

Ritim dersi sayısal zekâyı geliştirir. Beyin-Kas koordinasyonunu güçlendirir. Analitik düşünme, problem çözebilme becerilerini olgunlaştırır. Çocuklar kolektif, grup çalışmalarıyla uyum ve sabrı öğrenir.

Tasarım

"Dönüştürerek Doyasıya Eğlen"

Çocuk çevresindeki doğal yaşamın farkına vararak pratik çözümler üretip sanatsal malzemeleri kendi zevkine uygun şekilde kullanabilecek beceriye ulaşır. Doğal estetik duyarlılığını geliştirerek atıl, eskimiş eşyalarını dönüştürüp kullanışlı hale getirmeyi öğrenir.

-Yenilenen Eskiler Atölyesi

-Doğal Yaşam Atölyesi

-Geri Dönüşüm Atölyesi

Mutfak

"İlk Deneyimler SGM Mutfağında"

Çocuklar lezzetli, sağlıklı, besleyici yiyecek hazırlamanın yanı sıra sağlıklı gıda alışverişi, bilinçi tüketim, sofra düzeni, sofra adabı, mutfak hijyeni konusunda bilgi sahibi olurlar. Farklı tatları tamda fırsatı bulan çocuklar,  mutfaktaki ş bölümü sayesinde yardımlaşmayı, sabrı ve paylaşmayı öğrenirler.

 

 

İngilizce

"Let's Begin"

İngilizce dilini günlük hayattaki ihtiyaçlara cevap verecek şekilde öğretmeyi hedefler. 

Kuran-ı Kerim ve Değerle Eğitimi

"Oku! Öğren! Yaşa!"

Çocuklara Kuran okumayı öğretirken aynı zamanda dürüst, merhametli, duyarlı, milli ve manevi değerleri benimseyen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlar.

Resim

"Kendini İfade Etmenin En Renkli Yolu"

Çocuğun duygu ve düşüncelerini görsel iletişim yoluyla açığa çıkarır. Kasları etkin bir şekilde kullanıp göz-el koordinasyonu sağlar. Resim dersi çocuğun hayal gücünü geliştirirken ruh sağlığı gelişimini de destekler.

 

 

Bilgisayar Tasarım

"Kendim Tasarlıyorum"

Bilgisayarın oyun ve internet haricinde daha verimli olarak kullanılabildiğini öğretir. Çocukların tasarım gücünü arttırarak mültimedya alanında daha iyi ve bilinçli olmaları sağlanmaktadır.

Keman

"Vefalı Dostum Keman"

Çocuklara keman çalmayı öğretmenin yanı sıra onlara düzenli çalışmayı, paylaşmayı, nezaketi de öğretir. 

Drama Diksiyon

"Kendim Olmayı Seviyorum"

Çocuğun birey olarak topluma katılmasında büyük rol oynar. Drama dersinde, çocuktaki yaratıcılığın ortaya çıkması, kendisini doğal olarak ifade edebileceği ortamların sağlanması hedeflenmektedir.

 

 

Arapça

 Arapça dilinin dinleme, konuşma okuma ve yazma ile alakalı günlük iletişim becerilerini geliştirir.