×

 

Tiyatro (Görsel Sanatlar Atölyesi)

Çocukların yaşamla olan bağlarını oyun ile kurarken dikkat, algılama, dinleme, yorumlama, beden dili ve konuşma becerileri kazanmalarını sağlar.

 

 

Türk Müziği Çocuk Korosu
Türk Müziği korosu, çocuğun kültürel-geleneksel değerlerini öğrenmesi, yaşaması ve gelecek kuşaklara aktarmasını amaçlar.

 

 

Maket Yapımı Atölyesi

"Hayal Et! Üret! Oyna!"

Geri dönüşüm malzemelerini değerli hale getirmeyi öğreterek israfı önler.  Çocukların dikkatini ve el becerilerini geliştirmesini sağlar.


 

Becerikli Eller Atölyesi

"Yetenekli Eller İş Başında"

Çocuklar küçük el kasları ile birlikte el becerilerini ortaya çıkararak yeteneklerini keşfeder. Hayal güçleri ile el becerilerini birleştirip günlük hayatlarında kullanabilecekleri aksesuarlar üretirler.

 

 

Drama ile İlkyardım Atölyesi

Çocukları tehlikeler konusunda bilgilendirmek ve kazalara karşı tedbiri öğretmeyi amaçlayan atölyemizde çocuk drama ile kaza anında yapılacakları ve gerekli tedbirleri almayı eğlenceli bir şekilde öğrenir.

 

 

Fotoğraf Atölyesi:

"Düşünce Bir Kareye Sığmaz"

Çocuklar atölyemizde ışık, kompozisyon ve çekim teknikleri hakkında bilgi sahibi olur. Estetik bakış açısı kazanır. Bakmakla görmek arasındaki farkı kavrar.

 

Gezi Atölyesi:

"Gezerek Öğreniyorum"

Çocuğun kendi yaşadığı şehrin tarihini ve doğasını tanımasını sağlar, çevre ve doğa bilincini eğlenerek ve gözlemleyerek öğretmeyi amaçlar.