×

 

Pasta Süsleme Yarışması

Çocuklar ve ebeveynlerin ortak iş bölümüyle kaliteli zaman geçirmelerine katkı sağlamak amacıyla Geleneksel “Anneler Günü Pasta Süsleme Yarışması” düzenliyoruz.

 

 

Yerli Malı

Çocuk Kulüpleri’nde Yerli Malı Haftası heyecanı yaşıyoruz. Bu kapsamda düzenlenen ‘Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’ konulu programda arkadaşları ve aileleri ile bir araya gelen minikler, okudukları şiirler ve eğlenceli gösterileri ile keyifli bir gün geçiriyor. Öğrencilere yerli malı kullanımının önemini anlatan eğitsel aktivitelerin de gerçekleştiriyoruz.

 

 

Satranç ve Akıl Oyunları Turnuvası

Çocuk Kulüpleri olarak çocukların zekâlarını iyi bir şekilde kullanmalarına, yeteneklerini keşfetmelerine, sosyal ilişkilerde olumlu tutum ve davranışlar geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla Geleneksel Satranç Turnuvası düzenliyoruz. 

 

 

Çocuk-Yazar Buluşmaları

Kurumumuz, davet ettiği yazarın kitaplarını ilgili çocuklara dağıtmaktadır. Çocuklar bu kitapları öncesinde okuyarak merak ettikleri konuları not alırlar. Okudukları kitabın yazarlarına not aldıkları soruları sorma imkânı bulan çocuklar hayatlarında unutamayacakları bir anıyı kitaplarını imzalatarak edinirler. Halen devam eden projemizde bu güne kadar 14 yazarımızı ağırlayarak 7000 adet kitabı çocuklarla buluşturduk. Bu projeyle, çocuğa kitap okuma alışkanlığı, kitap sevgisi ve yazım dünyasıyla buluşma fırsatı sağladık.

 

 

Futbol Turnuvası ve Yakar Top Turnuvası

Çocukların rekabet duygusu, ekip çalışması ve kardeşçe yarışmanın farkına varması amacıyla Yaz Kurslarımızda Futbol ve Yakan Top turnuvası düzenliyoruz. SGM bahçesini turnuva alanı olarak değerlendiriyoruz. Çocuklar bu etkinlikte eğlenirken bir yandan da centilmence yarışmanın öneminin farkında oluyorlar.

 

 

 Dünya Sağlık Gününe

Sosyal  Gelişim Merkezi öğrencileri Dünya Sağlık Gününe dikkat çekmek amacıyla etkinlikler düzenliyoruz. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ve Akyazı Toplum Sağlık Merkezi çalışanları Çocuk Kulüpleri öğrencilerine kişisel hijyen ve sağlıklı beslenme konularında eğitimler veriyor ve öğrencilerin resim ve tasarım dersinde yaptıkları ürünlerin sergiliyoruz