×

Sakarya ilinin engellilerin ulaşılabilirliği açısından örnek bir belediye haline getirilmesi için örnek projeler gerçekleştiriliyor.

Engelli Dostu Kamu Kurumları, Engelli dostu İşyeri Projelerimiz bunlara örnektir. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak 1500 kaldırımın engellilerin kullanımına uygun düzenlenmesi yapılmıştır. 10 km hissedilebilir yol görme engelliler için yapılmıştır. Tüm otobüslerimiz engellilerin kullanımına uygun hale dönüştürülmüştür. Kavşaklarda sesli sinyalizasyon uygulamasına da geçilmiştir.

Engelsiz Kent Sakarya Projesi kapsamında Erişilebilirlik Standartları seminerleri de gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye de devam ediyor. Seminere ilçe belediyelerin teknik personelleri, konuyla ilgili diğer personelleri ve büyükşehir belediyesinin de teknik personelleri katıldı.  

Tam gün süren erişilebilirlik seminerinde Erişilebilirlik standartları, duyarlılık ve bilinçlenme, Erişilebilirlik Uygulamaları nasıl yapılır? Ve Uygulamalarda yaşanan ve çözüm önerileri konuları işlendi.